Hizmetlerimiz

pencil-tip-48

YAZILI TERCÜME

Her çeşit formattaki yazılı belgeleri istenilen dile çevirme işlemini sizler için Liva Tercüme en iyi şekilde yerine getirmeye devam etmektedir. Hukuki, Akademik, Edebi, Finansal, Teknik ve buna benzer konularda çevirileri tercüme etmekteyiz.

pencil-tip-48

YEMİNLİ ve NOTER ONAYLI TERCÜME

Yeminli tercüme, tercüman tarafından belgelerin altına kendi kaşesini ve imzasını atarak resmi kurumlarda belgenin geçerliliği sağlayan tercüme tipidir. Noter tarafından kendilerine yemin onayı verilmiş tercümanlar tarafından  çevrilir ve tasdik edilir. Pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet, diploma ve transkript, vekaletname, sözleşme gibi resmi evraklar Liva Tercüme farkıyla en iyi şekilde sizlere sunulmaktadır.

              Yeminli Tercüme’nin Faydaları Nelerdir ?

Yeminli Tercüme, tercüme edilen belgenin üzerinde tercümanın imzası ve kaşesi mevcuttur. Bundan dolayı tercüme yapan tercüman tarafından belge için tüm sorumluluğu kendi üzerine alır. Tercüme edilen belge tüm resmi kurumlarda ve diğer kuruluşlarda geçerliliği vardır. Noter tasdikli tercümelerinizi de ancak yeminli tercüm bürosunda yaptırarak belge noter tasdik işlevini alır.

pencil-tip-48

SÖZLÜ VE SİMULTANE TERCÜME

Sözlü Tercüme ile ilgili güvenilir ve alanında uzman bir ekip tarafından destek görmek istiyorsanız simultane çeviri konusunda deneyime sahip Liva Tercüme’de en iyi eğitimi alabilirsiniz. Simultane çeviri ; eş zamanlı çeviri, yani anında çeviri anlamına gelmektedir. Konuşmacı konuşurken yapılan çeviri işlemidir. Tercüman, çeviriyi bir tercüme kabininin içerisinde kulaklığıyla konuşmayı dinleyerek çeviri işlemini yapar. Dinleyiciler ise tercüman tarafından yapılan simultane çeviriyi yine kulaklık tarafından dinlerler.

             Simultane Tercüme’nin Kullanıldığı Alanlar Nelerdir ?

  • Tv Programları, Canlı Yayınlar,
  • Konferans, Sempozyum, Seminerler,
  • Uluslararası kitleye seslenen özel kongrelerde kullanılmaktadır.

             Simultane Terüme’nin Faydaları Nelerdir ?

  • Birden fazla dilin kullanıldığı kongre, toplantı, sempozyum gibi yerlerde tercih edilir.
  • Aynı anda birçok dile çevirmeyi sağlar.
  • Anlık gerçekleşen bir olay olduğundan zaman kayıpları yaşanmaz.


Çeviri Dilleri

Liva Tercüme Merkezi’nde yazılı, sözlü, noter onaylı, simultane çevirilerimiz profesyonel tercümanlar dahilinde yapılmaktadır. Her türlü çevirinin merkezi olan Liva Tercüme genellikle Arapça, İngilizce çevirilerini yapmaktadır.

En Uygun Fiyatlar

Liva Tercüme hizmetlerinde her türlü çeviri için en uygun fiyatları sizlere sunmaktayız. Çeviri ücretlendirmesi Liva Tercüme’de  sayfa başına göre yapılmaktadır.

İletişim

Adres: Dr. Mediha Eldem Sk. 41 / 6 Kızılay
(Mithatpaşa Köprüsü’nün altından geçtikten sonra Kolej’e doğru giderken ilk sağa dönün. 50 mt. ilerde solda)
Email: bilgi@livaakademi.net
Telefon: 0312 435 8268